На мальовничому березі річки Коломак поблизу с. Копили 4 липня 2016 року почав функціонувати п’ятиденний військово-патріотичний табір для юнаків старшого шкільного віку Полтавського району, організований ГО «Братерство учасників АТО Полтавщини» та військово-патріотичним клубом «Патріот».

В таборі панувала по справжньому військова дисципліна. Призначено командира взводу та командирів трьох відділень. За його наказом кожного дня частина юнаків відправлялась на чергування біля КПП, частина допомагала на кухні, інші проходили навчання. Протягом всього часу функціонування табору школярі були під наглядом досвідчених інструкторів, які складались з демобілізованих учасників АТО та педагогів з шкіл Полтавського району.

Організаторами була проведена розбивка табору: 56-містного військового намету, 8-ми туристичних наметів, облаштовано харчоблок, туалет, душову, встановлено блок-пост та шлагбаум, де розпочали нести чергову службу юні патріоти. Ось так і підійшов до завершення перший день табору. Після вечері пролунала команда «Відбій». Майбутні солдати розійшлися по своїх наметах.

На урочистому відкритті табору 5 липня 2016 року були присутні представники Полтавської обласної та районної адміністрацій, Полтавської обласної та районної ради, голова Терешківської сільської ради, представники Полтавського обласного та Полтавського районного військкоматів, представники шкіл, ветерани-воїни АТО, та багато інших гостей, які приїхали побажати успішного навчання дітям та підтримати їхнє прагнення у вивченні військової справи для захисту своєї Батьківщини.

Табір відкрили підняттям Державного Прапору та урочистим виконанням Державного Гімну України. Освятив прапор та табір священник УПЦ КП священник Олександр, який приймав участь в зборах в якості капелану.

Для участі в зборах прибули старшокласники з Супрунівської, Степнянської, Щербанівської, Терешківської, Рунівщанської сільських рад.

Основні заходи нам допомагали провести військово-патріотичний клуб «Воїн» та Полтавське обласне зональне відділення ВСП.

Для учасників військових зборів цей день був найскладнішим з усіх днів. Хлопцям розказали, де і в якій ситуації застосовується той чи інший вид зброї, як правильно її розбирати та збирати. Пройшли груповий вишкіл з лазертагу, військової тактики, та вивчили правила ведення військового патрулювання, догляду автотранспорту, несення служби на блок-постах. По закінченню навчання пролунала команда відбій, хлопці пішли відпочивати.

День третій.

Ранок наступного дня для хлопців був не менш важким та цікавим: ранній підйом, шикування в шеренгу, перекличка, ранковий туалет, фізична зарядка і сніданок.

Після цього всього розпочались польові навчання зі стрільби. Юні захисники вчились стріляти з пневматичної зброї. Інструктора та навчальну зборю було надано Полтавським відділенням Товариства сприяння обороні України.

Весь цей час, з самого відкриття, разом з хлопцями були демобілізовані учасники антитерористичної операції на Сході України, які на своєму живому прикладі показували та розказували юнакам, що таке справжня любов до Батьківщини та її захист.Бійці АТО намагались передати молодим майбутнім воякам весь свій досвід та вміння. По завершенню стрільб по плану був волейбол, участь в якому охоче взяли як і старше, так і молодше покоління.

І знову як по-військовому: вечеря, відбій і міцний сон у наметах на свіжому повітрі, бо на табір чекав наступний день.

Четвертий день в таборі був не менш насиченим.

В гості завітали представники гуртків туристичного спрямування Полтавського РБДЮТ.

Хлопці із задоволенням долали різноманітні перешкоди, піднімалися та спускалися з висоти за допомогою туристичного обладнання, вчилися в'язати туристичні вузли. Для самих сміливих було влаштовано змагання з подолання смуги перешкод з урахуванням часу. Не дивлячись на те, що юнаки вперше приймали участь в таких змаганнях, вони показали гарні результати. Продемонструвати не тільки швидкість та сміливість, а й свої знання учасники змогли під час проведення туристичної вікторини.

Далі по плану було навчання з вйськової тактики та вчилися різним військовим хитрощам, наприклад, відпрацьовували, як правильно робити огляд автотранспорту та затримання порушника, який проїжджає через КПП.

Тому гості, які приїхали до табору, ретельно доглядалися майбутніми захисниками під керівництвом досвідчених ветеранів АТО.

Одними із таких гостей були «Азовці» з позивними «Хорт» та «Сокіл», які приїхали навчати навикам військової стратегії, ведення бою та оборони.

Вони на прикладі гри в страйкбол, яка захопила юних патріотів з перших секунд, на практиці показали, що таке військова стратегія та бойові випади (оборона та атака).

Навчання зі страйкболу перейшли і на останній день табору, після яких було урочисте закриття табору, в якому юнаки пройшли військовий вишкіл під командуванням демобілізованих учасників АТО, перейняли дух справжнього патріотизму, відчули, що таке дійсне військове чоловіче братерство, отримали нових друзів та купу позитивних вражень.

Автор статті: Олександр Займак